Розширення виробництва органічної продукції в Україні відбувається в руслі світових тенденцій розвитку аграрної сфери в напрямі екологізації сільськогосподарського землекористування, що супроводжується зниженням рівня антропогенного навантаження на земельні ресурси, забезпеченням високої якості продукції рослинництва та збереженням чистоти довкілля.
Єдиним засобом створення просторових умов для гармонійного функціонування органічних землекористувань в межах територій державних наукових установ та підприємств, є відповідний землевпорядний механізм, який наразі відсутній. Тому актуальним для вирішення цієї проблеми є його створення та запровадження в практику господарюючих суб’єктів.
Мета даного дослідження полягає в удосконаленні науково-методичних підходів до розробки експериментальних проектів землеустрою щодо організації території для виробництва органічної продукції в межах землекористувань державних наукових установ та підприємств. Для цього вирішувались такі завдання: аналіз сучасного стану розробки відповідних проектів землеустрою та їх нормативно-правового забезпечення, визначення особливостей структури та розміщення відповідних елементів організації території для ведення органічного рослинництва, обгрунтування еколого-економічної оптимізації структури сільськогосподарських угідь і сівозміни досліджуваних землекористувань.
Ключові слова: органічне землекористування, буферна зона, сівозміна, експериментальний проект землеустрою.
Зворотній зв'язок