Обґрунтовано важливість створення та удосконалення автоматизованої системи управління земельно-майновим комплексом Національної академії аграрних наук України. Наголошено на необхідності врахування принципів і стандартів національної інфраструктури геопросторових даних.
Наведено такі основні складові автоматизованої системи управління земельними ресурсами та нерухомістю НААН: об’єктний склад даних, ролі та рівні доступу до системи, захист інформації, бізнес-процеси та функціональність, просторова та організаційна структура, якість даних, ретроспектива, аналіз даних та звітність, планування тощо.
Запропоновано виділити декілька предметних блоків бізнес-процесів, на які спрямоване управління об’єктами земельно-майнового комплексу НААН: визначення правового статусу та забезпечення контролю за дотриманням правового режиму використання земельних ресурсів та нерухомого майна; науково-дослідні роботи та експериментальні розробки; виробничо-господарські, обслуговуючі та допоміжні процеси; моніторинг, аналіз та звітність; взаємодія з іншими сервісами та інтероперабельність даних, верифікація та валідація даних.
Cеред основних завдань системи: геоінформаційна база даних речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, інвентаризація та моніторинг земельних ресурсів, упорядкування сільськогосподарських угідь, облік особливо цінних земель, зонування та районування тощо.
Ключові слова: земельно-майновий комплекс, земельні ресурси, нерухомість,
автоматизовані системи управління, інфраструктура геопросторових даних,
державна власність, землеустрій, земельний кадастр, інформаційно-аналітична система.
Зворотній зв'язок