На підставі проведених досліджень з’ясовано, що діючі законодавчі та нормативні акти, які регулюють проведення робіт із інвентаризації земель при здійснені землеустрою не можуть застосовуватись рівнозначно для всіх об’єктів землеустрою з особливостями використання за цільовим призначенням. На даний час, у землевпорядній сфері склалася ситуація, за якої здійснення землеустрою, в розумінні комплексу заходів направлених на раціональне використання земель, майже не відбувається, натомість весь землеустрій зведено до виконання робіт пов’язаних із реєстрацією земельних ділянок, обмежень у їх використанні, реєстрації речових прав на них, та обтяжень.
Обґрунтовано, що для наукових установ, організацій а також сільськогосподарських підприємств, що мають особливості використання земель є потреба у розробленні різних методик при проведенні цього виду робіт із чітким визначенням етапів таких робіт.
Доведено, що запровадження цієї методики дозволить забезпечити системний підхід до робіт з проведення інвентаризації земель наукових установ, організацій чи сільськогосподарських підприємств при здійснені землеустрою, врахувати особливості землекористування в залежності від специфіки використання, уніфікувати їх зміст та підвищити якість.
Ключові слова: інвентаризація, земельний кадастр, землеустрій, топографо-геодезичні знімання, земельні угіддя, обмеження у використанні земель.
Зворотній зв'язок