Зрозвитком сучасних технологій будівельної галузі, особливо такі тенденції характерні для міст, спостерігається інтенсивний розвиток підземного комерційного будівництва. В статті розглянута законодавча та нормативно-правова база реєстрації земельних ділянок як об’єкту нерухомого майна.
Відповідно до норми податкового кодексу передбачено об’єкти за які справляється плата, та ті об’єкти які звільнені від такої плати. Проведений аналіз законодавчого забезпечення оподаткування об’єктів комерційного простору засвідчив, що існують підземні об’єкти які використовуються в комерційних цілях, але на сьогоднішній день не оподатковуються. Також встановлено що відсутні відомості про підземні об’єкти в Державному земельному кадастру, та право на землю для таких об’єктів не оформлюється.
Виконано розрахунки об’єкту підземного комерційного простору на прикладі міста Києва за якій на
сьогоднішній день земельний податок, або орендна плата не сплачується. Розраховано нормативно-грошової оцінку одного з підземних торгівельних комплексів яка урахуванням особливостей місцезнаходження та розраховано орендну ставку. Представлено надходження коштів який отримає бюджет міста Києва від плати за землю за договорам оренди на прикладі досліджуємого об’єкта.
Дослідження в даній роботі невід’ємно пов’язане з формуванням національної податкової системи в Україні, та просторовим впорядкуванням земель. Налагодження механізмів реєстрації та оподаткування об’єктів підземного комерційного простору невід’ємно пов’язано з державною цільовою програмою розвитку земельних відносин. Державна реєстрація права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду або їх окремі частини проводиться незалежно вiд того, чи зареєстроване право власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані.
Зворотній зв'язок