Розглянуто становлення фермерських господарств на території України у період трансформації сільськогосподарських підприємств в умовах переходу до ринкової моделі економіки. Простежено динаміку зміни зареєстрованих фермерських господарств на початку їх становлення та їх кількості на початок 2016 року. Розглянуто вклад фермерських господарств у загальнодержавне виробництво сільськогосподарської продукції. Вказано на найпоширеніші види продукції рослинництва, а також їх частки у загальнодержавному виробництві продукції рослинництва й тваринництва.
Висвітлено одну з проблем ефективного функціонування фермерських господарств: їх малої (неоптимальної) площі. Наведено приклад оптимальної площі для вирощування зернових культур. Розглянуто державну підтримку фермерських господарств та її головні недоліки: слабка й тимчасова фінансова допомога, відсутність довгострокових програм із невисокими відсотковими ставками.
Зазначено недосконалості існуючого законодавства: відсутність розділення фермерських господарств за площею та спеціалізацією та одержання ними державної підтримки; відсутність оптових продовольчих ринків для реалізації продукції фермерських господарств без посередників; проблема відміни обов’язкової розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель.
Зворотній зв'язок