Гостьова лекція на тему “Моніторинг земель і ґрунтів – особливості, порядок проведення” для студентів та викладачів кафедри управління земельними ресурсами НУБіП України
18 Березня 2025 - admin
Гостьова лекція на тему “Моніторинг земель і ґрунтів – особливості, порядок проведення” для студентів та викладачів кафедри управління земельними ресурсами НУБіП України
13 березня 2025 року за сприяння кафедри управління земельними ресурсами Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) відбулася гостьова лекція для студентів на тему «Моніторинг земель і ґрунтів — особливості та порядок проведення».
Лекцію провів кандидат економічних наук Роман Юрійович Деркульський, молодший науковий співробітник відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» Інституту землекористування НААН України.
Варто відзначити, що Роман Деркульський є випускником факультету землевпорядкування НУБіП, і він поділився своїм практичним досвідом із майбутніми фахівцями у сфері землеустрою – магістрантами 1-го року навчання.
Під час гостьової лекції були присутні науково-педагогічні працівники кафедри управління земельними ресурсами: доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри Ольга Степанівна Дорош та кандидат економічних наук, доцент Євген Володимирович Бутенко.
Під час заходу обговорювалися сучасні методи моніторингу земель і ґрунтів, включаючи дистанційне зондування, геоінформаційні системи та лабораторні дослідження. Особливу увагу було приділено оцінці стану землекористування, змін у землекористуванні, стану сільськогосподарських угідь, змін родючості ґрунтів, забруднення пестицидами та важкими металами, а також моніторингу інших показників та періодичності проведення моніторингу земель і ґрунтів.
Роман Деркульський підкреслив важливість моніторингу земель і ґрунтів, який початок якого передбачається через 6 місяців після закінчення правового режиму воєнного стану, шляхом систематичних спостережень, спрямованих на оцінку стану земель і ґрунтів, та порівняння одержаних показників.
Лекція викликала жвавий інтерес серед студентів та викладачів, які мали можливість ознайомитися з новітніми технологіями та підходами у сфері моніторингу земель і ґрунтів.