30 Жовтня 2019 - admin

Продаж землі, мораторій і референдум. Опитування КМІС

Жовтневе опитування КМІС показало, що більшість українців за надання права розпоряджатися землею, але виступають проти продажу іноземцям

 

Переважна більшість українців (73,2%) висловилися за надання права власникам землі її продавати. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), який проводився з 11 по 22 жовтня.

 

На питання “Як Ви вважаєте, чи повинен громадянин України, який володіє землею/земельним паєм, мати право вільно розпоряджатися нею, також мати право її продати?” 73,2% респондентів відповіли “так, повинен”. Вважають, що не повинен мати право – 18,4%, не визначились або відмовилися відповідати – 8,3%.

 

У той же час, на питання “Якби сьогодні проводився референдум з питання купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення, як би Ви проголосували?” 40% респондентів відповіли, що вони б проголосували “за дозвіл на купівлю/продаж”. Проти проголосували б 37,6%. Ще 12,3% не голосували б, а 10,1% не визначилися або відмовилися відповісти.

 

Крім цього, респондентам ставилося запитання про те, чи повинні іноземні громадяни або компанії мати право на придбання землі. Проти цього висловилися 74,1% респондентів, за – 18,8%. Ще 7,1% не визначилися або відмовилися відповісти на питання.

 

Коментар соціологів. У питанні відкриття ринку землі різні формулювання питання можуть давати різні результати. У поточному опитуванні респондентам ставилися два близьких за змістом питання про підтримку скасування мораторію, але різні за формулюванням. Як можна бачити, результати досить різні (при цьому, треба враховувати, що на друге запитання могла впливати відповідь на перше питання, тобто, можливо, ситуація ще більш контрастна), що свідчить про некристалізованість громадської думки і сильної чутливості до формулювань.

 

Опитування проводилося з 11 по 22 жовтня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (САTІ, computer-assistedtelephoneinterviews). Опитано 803 респондентів, що проживають в Києві, за 2-х ступінчастою вибіркою із квотним відбором на останньому щаблі, що репрезентативно для населення міста віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, 3,1% – для показників близьких до 25% або 75%, 2,3% – для показників близьких до 12% або 88%, 1,6% – для показників близьких до 5% або 95%.
Джерело: ЛІГА.Новости
від 29.10.2019
  • Facebook
  • Через сайт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини за темою

Вчена рада 20.05.2024 про висування роботи для участі у конкурсі

В Інституті землекористування НААН 20.05.2024 р. о 10:00 відбудеться Вчена рада з приводу висунення роботи для...
Детальніше

Участь у Міжнародній конференції молодих професіоналів «GEOTERRACE-2022»

3–5 жовтня 2022 року співробітники Інституту землекористування НААН України взяли участь у міжнародній...
Детальніше

Результати проведення ІI Міжнародної науково-практичної конференціі “Формування сталого землекористування: проблеми та перспективи”

11-12 листопада 2021 року в Інституті землекористування НААН України відбулася IІ Міжнародна науково-практична...
Детальніше

Зворотній зв'язок