19 Березня 2025 - admin

Учаcть Інституту землекористування НААН у семінарі «Доступ до землі і агроекологія: досвід країн ЄС для України»

18 березня 2025 року в Києві пройшов семінар «Доступ до землі і агроекологія: досвід країн ЄС для України», який зібрав провідних науковців, експертів і представників аграрного сектору для обговорення актуальних питань земельної політики, проблем землекористування та агроекології в контексті євроінтеграції України. Захід організовано за підтримки ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», а також програм ЄС Erasmus+ та “Long-term program of support of the Ukrainian research teams at the Polish Academy of Sciences carried out in collaboration with the U.S. National Academy of Sciences with the financial support of external partners” (проєкт “rUAr: Rebuild Rural Ukraine”). Учасники семінару обговорювали виклики, які постали перед земельним ринком України в умовах війни, питання управління земельними ресурсами, необхідність розвитку агроекологічних ініціатив та європейський досвід підтримки малих фермерських господарств.
 
Семінар урочисто відкрили академік НАН України, директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Валерій Геєць, академік НАН України; завідувач відділу економіки і політики аграрних перетворень Олена Бородіна; професор, директор Інституту розвитку села та сільського господарства Польської академії наук Моніка Станни, голова-доповідач Робочої групи з прав селян у Раді ООН з прав людини Женев’єв Савіньї та президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Віктор Гончаренко. Вони підкреслили важливість міжнародного співробітництва та адаптації європейських підходів до управління земельними ресурсами в Україні.
 
Під час дискусійної панелі 1 «Право на землю для громад, сімейних ферм і фермерських господарств в Україні» була представлена наукова доповідь «Управління земельними ресурсами територіальних громад у новій реальності», яку підготували Йосип Дорош, Оксана Сакаль та Шаміль Ібатуллін (Інститут землекористування Національної академії аграрних наук України).
 


 
Під час дискусійної панелі 4 «Захист права на землю для малих виробників: європейська перспектива для України» у групі 2, яку модерувала Оксана Сакаль, активну участь в обговоренні проблем функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення взяли Андрій Тарнопольський, Роман Деркульський, Роман Харитоненко та Марія Ситник.
 

 
Під кінець семінару академік НАН України, завідувач відділу економіки і політики аграрних перетворень ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Олена Бородіна підвела підсумки заходу, наголосивши на важливості впровадження європейського досвіду у регулюванні земельних відносин, підтримки агроекологічних ініціатив і захисту прав малих виробників. Вона підкреслила необхідність адаптації земельної політики України до сучасних викликів та євроінтеграційних стандартів, що сприятиме сталому розвитку аграрного сектору і сільських територій.
 

  • Facebook
  • Через сайт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок