5 Травня 2023 - admin

Законодавство і стратегії Європейського Союзу в сфері охорони ґрунтів

4 травня 2023 року співробітники Інститут землекористування НААН взяли участь в онлайн-заході «Законодавство і стратегії Європейського Союзу в сфері охорони ґрунтів», організованому Німецько-українським агрополітичним діалогом (АПД), що реалізується за підтримки Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL).

 

Із вітальним словом до учасників звернулися керівниця Фахового діалогу із земельних питань при АПД (BVVG) Катя Делльс і заступник директора Департаменту аграрного розвитку – начальник Управління землеробства та рослинництва Мінагрополітики України Андрій Кравченко. Пані Делльс також виступила модератором заходу.

 

Керівниця Офісу з охорони ґрунтів і екологічної аграрної структури д-р Андреа Бесте представила результати дослідження законодавства і стратегій Європейського Союзу в сфері охорони ґрунтів, що особливо актуально для України у статусі кандидата на вступ до ЄС.
 
Директор Інституту землекористування НААН України чл.-кор. НААН, д.е.н., проф. Йосип Дорош під час панельної дискусії представив поточні й перспективні напрями роботи Інституту з огляду на підтримку Уряду України у впровадженні європейських вимог щодо охорони ґрунтів. Він наголосив на вагомій ролі наукових досліджень в імплементації та адаптації принципів і заходів європейських стратегій, планів та концепцій щодо охорони ґрунтів для забезпечення продовольчої безпеки, чіткого і прозорого визначення прав та обов’язків кожного громадянина й аграрного бізнесу, в тому числі і дрібного, на національному та місцевому рівні щодо земель і ґрунтів.

 

У панельній дискусії також взяли участь генеральний директор Інституту охорони ґрунтів України проф. Юрій Зайцев і в.о. завідувач кафедри екології та менеджменту довкілля Навчально-наукового інституту екології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Андрій Ачасов.

 

Учасники онлайн-заходу обмінялися думками щодо перспектив і проблем реалізації заходів у сфері охорони ґрунтів у ЄС та Україні, відзначено необхідність спільної роботи над класифікацією ґрунтів, що дасть змогу виробити більш ефективні рішення щодо їх охорони.


 

 

  • Facebook
  • Через сайт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній зв'язок